کدام زبان برنامه نویسی بهتر است؟ قدرتمند ترین زبان برنامه نویسی چیست؟ این ها سوالاتی هستند که اکثر افرادی که قصد ورود به دنیای برنامه نویسی رو دارن از خودشون میپرسن.

حال سوال من از شما اینه که کدوم ابزار از آچار های زیر بهترن؟ آچار تخت؟ بکس؟ کلاغی؟ آهان یا آچار ترکیبی؟

عزیزان دل می بینید جواب میگه که هر کدوم از این ابزار ها برای کاری استفاده میشن و هر کدوم بسته به نیاز انسان در شرایط خاص طراحی شدن. زبان های برنامه نویسی هم دقیقا چنین کاربردی دارن و هر کدوم عملکرد منحصر به فرد خودشون رو دارن.

حال بریم سراغ این سوال:

کدام زبان برنامه نویسی رو یاد بگیریم؟

در واقع سوال اصلی شما باید به این شکل باشه، که این بستگی به نوع کار شما و حرفه ای که در اون میخوایین وارد بشین داره. به کرار مشاهده کردم که برنامه نویسان تازه کار مدام در حال تغییر یادگیری زبان های برنامه نویسی مختلف هستن و شاخه به شاخه میشن. همین موجب عدم تمرکز شما و نرسیدن به مقصد خواهد بود.

برای مثال زمانی که شما یادگیری یک آچار خاص رو یاد گرفتین شما متخصص اون آچار هستین و می تونین با اون مشکلات خودتون رو حل کنین. حال اگر نیاز به یادگیری آچار دیگری باشه شما با تجربه اولیه که از آچار قبلی به دست اوردین می تونین به راحتی در آچار دوم هم متخصص بشین.

درواقع یادگیری متمرکز علم به شما کمک میکنه که ذهنتون کم کم باز بشه و با همین تمرکز به تجربه های مختلف میرسین.

تصویر کد های برنامه نویسی

حال تجربه برنامه نویسی چیست؟

طبق فرمایشات حضرت علی (ع) تجربه از علم هم بالا تر هست. برای مثال شما تا زمانی که وارد بازار کار نشین و عملا چیزی یاد نگیرین نمی تونین صرفا با علوم دانشگاهی و تئوری کاری برای خودتون دست و پا کنین.

جمع بندی:

هر زبان برنامه نویسی مختص به کاری طراحی شده و دسته بندی کردن اون ها در قدرتمندترین یا ضعیف ترین کار اشتباهی هست. این نیاز شماست که مشخص می کنه باید به سمت کدوم زبان برنامه نویسی سوق داده بشین. سعی کنین در زمان یادگیری اصلا و ابدا شاخه به شاخه نشین که این موجب سردرگمی و عدم تمرکز در یادگیری میشه و قطعا شما رو داخل چرخه ای تمام نشدنی قرار خواهد داد.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “کدام زبان برنامه نویسی بهتر است؟ تجربیات یک برنامه نویس”

ایمیل شما منتشر نخواهد شد، ورودی های ضروری با (*) علامت گذاری شده اند.